Životopis

Petr Mach je zakladatel a předseda Strany svobodných občanů
a bojovník za svobodnou a prosperující Českou republiku i Evropu

„Mám sen o Evropě“

Mám sen o Evropě, kde lidé všech států mezi sebou spolupracují a obchodují bez bariér, o Evropě, kde každá země má svoji jedinečnou kulturu, kvůli které stojí zato cestovat. Sním o Evropě, kde se neválčí. O Evropě bez byrokracie, bez její šedé jednoty, která rozmanitost národů ničí! Mám sen o Evropě, jíž je svobodná a prosperující Česká republika suverénní součástí.

Vystudoval jsem finance na Vysoké školy ekonomické v Praze a vyučuji ekonomii na soukromé vysoké škole v Praze. Jsem autorem dvou knih Úskalí evropské integrace (2002) a Jak vystoupit z EU (2010).

V roce 2009 jsem podobně jako mnoho dalších občanů nedokázal najít stranu, kterou bych mohl volit, a tak jsem založil Stranu svobodných občanů a byl zvolen jejím předsedou. V roce 2014 jsem se díky vašim hlasům stal poslancem Evropského parlamentu. V Evropském parlamentu jsem důsledně hájil svobodu občanů proti evropské byrokracii. Na tuto důležitou politickou funkci jsem rezignoval k 31. srpnu 2017, abych se jako lídr Svobodných mohl plně věnovat kampani do české Poslanecké sněmovny (viz zde)..

 

Zpráva