Jmenuji se Petr Mach. V Praze 5 žiju od narození - nejprve na Smíchově, nyní v Košířích.

Prahu 5 důvěrně znám. Na základní školu jsem chodil na Santošku, na gymnázium na Zatlanku. Žil jsem léta u Anděla (ano, říkám „u“ Anděla), plavat chodím do Radlic a běhat do Prokopáku. Jako vysokoškolský student jsem učil děti angličtinu na Barrandově. Nyní s manželkou Andreou a synem Jonášem žijeme v Košířích na Cibulkách. Pracuji jako vysokoškolský učitel, přednáším ekonomii na Vysoké škole finanční a správní ve Vltavské ulici. Jezdím po Praze autem, MHD, vlakem i na kole.

Znám důvěrně přednosti Prahy 5 i její trápení.

Od roku 1997 do roku 2007 jsem byl členem ODS, z této strany jsem ale odešel, jednak kvůli nepřijatelnosti politiky tehdejšího starosty Jančíka, a jednak kvůli politice tehdejšího premiéra Mirka Topolánka a jeho „Lisabonské smlouvě“.

V roce 2009 jsem založil Stranu svobodných občanů a v roce 2014 jsem byl jako její lídr zvolen poslancem Evropského parlamentu. V létě 2017 jsem se svého mandátu vzdal, abych pomohl své straně ve volbách do Poslanecké sněmovny (což se nepodařilo).

Nyní jsme dali dohromady kandidátní listinu Strany svobodných občanů pro volby do Zastupitelstva Městské části Praha 5. Jsme lidé různého věku a různých povolání, všichni však podobně smýšlející lidé, kterým osud Prahy 5 leží na srdci.

Podívejte se na náš program, podívejte se, kdo za nás kandiduje. Pokud vám budeme sympatičtí, pokud se vám náš program líbí, dejte nám v říjnu hlas – ať je naším prostřednictvím i váš hlas na radnici slyšet. Pokud nám chcete pomoci, neváhejte se mi ozvat, třeba na můj email mach@svobodni.cz.

Petr Mach