Ing. Petr Mach, PhD., předseda Svobodných, rezignoval na post poslance Evropského parlamentu. Dnes veřejnosti oznámil důvody tohoto nebývalého kroku.

„Rozhodl jsem se obětovat funkci poslance Evropského parlamentu, abych se od tohoto okamžiku plně soustředil na domácí politiku v České republice. Jako lídr povedu Svobodné do říjnových parlamentních voleb. Českou Poslaneckou sněmovnu považuji za mnohem důležitější politickou instituci než Evropský parlament. Voličům chci tímto krokem dát jasně najevo, že sázím na to, že se Svobodní do Sněmovny dostanou.
Chceme, aby v Poslanecké sněmovně byly konečně zastoupeny myšlenky svobody, skutečné demokracie, úsporného státu a respektu vůči jeho občanům. Chceme mít z České republiku svobodnou, bezpečnou a prosperující zemi!“

Pusťte si video „Končím v Bruselu, jdu do Sněmovny“

Ing. Petr Mach, Ph.D, (nar. 1975) vystudoval VŠE (1999), vyučoval ekonomii na VŠ a v r. 2009 založil Stranu svobodných občanů. Do Evropského parlamentu byl zvolen v r. 2014.

Za Svobodné do EP od 1. září 2017 nastoupí RNDr. Jiří Payne (nar. 1956), který byl na druhém místě kandidátky. Vystudoval jadernou fyziku (1981) a pracoval jako programátor, pečovatel a topič. Po roce 1990 byl mj. poslancem (za OF a ODS) a později náměstkem ministra obrany. V r. 2009 stál u vzniku Svobodných.

Praha 30. srpna 2017

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí europoslance Petra Macha

mobil: 736 530 384

Petr Mach rezignoval na post europoslance